ДОНЕЦЬКИЙ ШАХТАР ЗАВОЮВАВ КУБОК УЄФА

21.05.2009 00:30

Донецький Шахтар завоював кубок УЄФА

Донецький "Шахтар" став володарем Кубку УЄФА, в додатковий час перемігши у фіналі бременський "Вердер" з рахунком 2 : 1. Основний час закінчився внічию 1: 1(на гол Луіса Адриано відповів Налдо), а перемогу "гірникам" приніс Жадсон.

Дебют зустрічі залишився за підопічними Мирчи Луческу. Луіс Адриано повинен був відкривати рахунок, проте його удар у ближній кут був трохи неточним. Тут же видимість небезпеки створив Бауманн, але з вигідної позиції ударив дуже невдало. Гра заспокоїлася, а гол виник з нізвідки. Здавалося, безпечний пас Виллиана не змогли перервати німецькі захисники, Луіс Адриано вийшов один на один і м'яко перекинув Візі - 1: 0! Тут же Адриано запоров ще один вигідний момент, ударивши вище за ворота.На 35 - й хвилині "Вердер" запрацював штрафний в 30 - ти метрах від воріт Пятова. Налдо ударив сильно, але прямо в руки українському воротареві. Кіпер "Шахтара" вирішив ловити м'яч, але не утримав його в руках, і той зрадницький встрибнув у ворота... Кінцівка тайму вмістила ще і потужний постріл Левандовски, який насилу витягнув Візі.

У другому таймі німці почали активніше, проте особливої небезпеки атаки підопічних Шаафа не таїли аж до моменту Писарро, коли той головою переправляв м'яч у ворота після навісу Озила - Пятов виправився за гол, вчинивши вражаючий сэйв.

На початку першого екстратайму Візі парирував неприємний далекий удар Срны, а Гладкий не прочитав відмінну передачу Фернандиньо. Але на сьомій хвилині третього по рахунку тайму Срна вирізував в падінні прекрасну передачу на Жадсона, а бразилець пробив Візі. Воротар бременцев не занадто вдало зіграв в цьому епізоді - м'яч від його рук заповз у ворота.Знову був момент у Писарро, але Пятов у ближній кут пропускати не збирався. На останній хвилині першого додаткового тайму Виллиан перекидав Візі, але злегка не розрахував і ударив вище.

Луческу в другому екстратаймі знімає того, що отримав ушкодження Жадсона, випускаючи руйнівника Дуляя. У "Вердера" не було нічого, але за тридцять секунд до фінального свистка Писарро забив, проте перед цим занадто активно обіймав Чигринского, і Медіна Канталехо узяття воріт відмінив. podrobnosti.ua