Миколаївський шабліст зайняв 6 місце на чемпіонаті Європи

07.07.2008 17:00

В суботу в Києві стартував чемпіонат Європи по фехтуванню. Серед його учасників троє миколаївських спортсменок - Ольга Харлан, Олена Хомровая і Ніна Козлова. Завоювавши за підсумками етапів кубку світу ліцензію на командний олімпійський турнір, нашим дівчаткам зараз потрібно доводити і на Євро - 2008 своє право виступити в Пекіні.

Учора на чемпіонаті Європи відбувся індивідуальний турнір шаблістів. У першому крузі Елена Хомровая здолала угорку Урсулу Наги - 15: 12, потім упевнено перемогла Ольгу Жовнир - 15:8, але в чвертьфіналі у впертій боротьбі поступилася росіянці Софье Великій - 14: 15.
Ольга Харлан в стартовому поєдинку виграла у француженки Кароль Вернье - 15: 13, але потім програла один укол угорці Реке Бенко.
У підсумковому протоколі Хомровая на 6 - м місці, Харлан - на 16 - м. Між ними розмістилися Галина Пундик - 8 - я і Ольга Жовнир -
13 - я. Ніна Козлова не виступала.
Зараз в рейтингу FIE Харлан займає 17 - ю позицію, Хомровая - 24 - ю, Козлова - 53 - ю. Їх конкурентки за місце у збірній - Галина Пундик і Ольга Жовнир з Нетешина - відповідно на 44 - й і 74 - й позиціях. А місць в олімпійській збірній чотири.
10 липня відбудеться командний турнір шаблістів. До речі, у світовому рейтингу збірних жіноча команда шаблістів України на п'ятому місці.
А тим часом Алишер Усманов, російський мультимільйонер, президент Європейської конфедерації фехтування(EFC) збільшив призовий фонд чемпіонату Європи з 100 тисяч до 250 тисяч євро. Команда - переможниця в кожному виді програми отримає по 10 тисяч європейських грошей, за друге місце покладається 6 тисяч, за третє - 4 тисячі. На десять тисяч євро стануть багатіші і переможці в особистій першості.