Миколаївські стрибуни у воду тріумфально виступили на чемпіонаті Європи в Туріні!

07.04.2009 09:28

Ілля Кваша - два "золота" і "срібло", Елена Федорова - "срібло" і "бронза", Алевтина Королева - бронзова медаль

В неділю в Туріні завершився чемпіонат Європи по стрибках у воду. У збірної України на цій першості шість нагород - два "золота", два "срібла" і дві "бронзи". Особливо успішним цей чемпіонат став для миколаївських стрибунів у воду, вихованців заслужених тренерів України Тетяни Марьянко, і Сергія Гуменюка. Ілля Кваша повертається додому з двома золотими і срібною медаллю, Лена Федорова - з "сріблом" і "бронзою", Алевтина Корольова з "бронзою"!

Перший день. 1 квітня

Чоловіки. Трамплін, 1 м.

1.Ілля Кваша(Україна, Миколаїв) - 420.90
2. Крістофер Саччин(Італія) - 418.55
3. Павло Розенберг(Німеччина) - 405.20
У перший же день чемпіонату Європи чемпіонський заділ зробив Ілля Кваша. У стрибках з метрового трампліну серед чоловіків він виграв золоту медаль! Хоча цей вид не входить в олімпійську програму, але перемога тут дорогого коштує. Причому, рік тому на європейській першості в Эйндховене у нього також було "золото".
Другий день. 2 квітня

Чоловіки. Трамплін, 3 м.

1 Олександр Доброскок(Росія) - 482,75
2. Ілля Кваша(Україна, Миколаїв) - 475,90
3. Микеле Бенедетти(Італія) - 447,75
... 13. Антон Захаров(Україна) - 349.3.

Ілля Кваша до золотої нагороди на метровому трампліні додав срібло з триметрового трампліну, лише поступившись А. Доброскоку, олімпійському чемпіонові 2000 року, двократному чемпіонові світу.До речі, на попередній європейській першості у Іллі була також срібна нагорода, але тоді він поступився іншому, ще іменитішому росіянинові - полковникові російської армії Дмитру Саутину, п'ятикратному чемпіонові світу, учасникові п'яти Олімпіад, звідки він привіз 8 медалей! Ось такі суперники 21 - літнього николаевца!
Третій день. 3 квітня.

Чоловіки. Синхронні стрибки.

3 - метровий трамплін. Фінал.
1. Ілля Кваша/Олексій Пригоров(Україна, Миколаїв - Харків) - 422.31
2. Ілля Захаров/Гліб Гальперин(Росія) - 418.47
3. Нікола Маркони/Томазо Маркони(Італія) - 407.19
Бронзові призери Олімпіади в Пекіні николаевец Ілля Кваша і харків'янин Олексій Пригоров не залишили своїм суперникам жодних шансів у боротьбі за "золото" в синхронних стрибках з 3 - метрового трампліну. У своєму "коронному" виді наші хлопці спочатку в кваліфікації були кращими і у фіналі показали чемпіонський результат.Особливо приємно за Іллю. Це його третя нагорода ЧЕ - 2009.

Відбулися змагання в неолімпійському виді - стрибках з метрового трампліну у жінок. Поза конкуренцією була досвідчена італійка Таня Каньотто. Українка Ганна Письменская зайняла сьоме місце.

Миколаївська стрибунка Олена Федорова була серед фаворитів, але помилилася під час виконання четвертого кваліфікаційного стрибка і у фінал восьми не потрапила. У результаті - 9 - е місце.

Четвертий день. 4 квітня.

3 - метровий трамплін. Синхронні стрибки. Жінки.
1. Таня Каньотто(Італія) - 345.85
2. Елена Федорова(Україна, Миколаїв) - 334.25
3. Катя Дяків(Німеччина) - 317.20
4. Ганна Письменская(Україна) - 298.90

Ще дві нагороди поповнили скарбничку українських спортсменів. Срібна медаль відправиться в Миколаїв. Її завоювала Елена Федорова на триметровому трампліні.Олена у фіналі виконала два нових стрибках з більш високим коефіцієнтом складності і поступилася лише італійці Тане Каньотто, для якої це вже друге "золото" чемпіонату.
"Бронзу" завоювали українські дебютанти Олександр Бондарь і Олександр Горшковозов в синхронних стрибках з 10 - метрової платформи.

10. Костянтин Миляев(Україна, Миколаїв) - 412.15

У останній день чемпіонату у української збірної ще одна медаль - бронзову нагороду в синхронних стрибках з триметрового трампліну завоювала пара Елена Федорова - Алевтина Корольова. Нагадаю, рік тому на чемпіонаті Європи в Эйндховене наші дівчатка були також бронзовими медалістами. Мало того, саме вони завоювали для України ліцензію на Олімпіаду - 2008. Але в Пекін відправилася зовсім інша пара.

І ось Корольова - Федорова знову виступають разом і знову збирають нагороди з найбільших турнірів!

У стрибунів з 10 - метрової платформи николаевец Костя Миляев показав лише декілька чемпіонських стрибків і залишився за рисою призерів.

Итак, за всю історію проведення європейської першості, що проводиться з 1926 року, за кількістю завойованих нагород спортсмени незалежної України зараз займають п'яту позицію, маючи в арсеналі 9 золотих, 9 срібних і 20 бронзових медалей.
Ще парочка золотих нагород - і наші земляки обійдуть стрибунів ГДР, що канула в Лету. А непохитними залишаються позиції Росії - медальної правонаступниці СРСР - 65 золотих, 53 срібні і 36 бронзових медалей.

Що стосується нинішнього чемпіонату Європи, то він виявився на рідкість урожайним на медалі, особливо для николаевцев.
Попереду у наших земляків ще відповідальніші старти - в Римі пройде чемпіонат світу по водних видах спорту.