16.04.2009 10:16

Баскетбол. Чемпіонат України. Плей - офф. Перший матч.

Володимир Полях: Уся наша інформація про Томаса не мала нічого спільного з тим, що він показав в грі

До гри

Николаевцы зустрічаються з южненцами в першому крузі плей - офф в шостий раз. І лише в минулому сезоні боротьба йшла з обопільними шансами. З одного боку - повторення сюжету ніби як прирікає протистояння в чергову рутину. З іншої - одна з протиборчих сторін 5 років звикала тільки перемагати, а інша рахує довгождану перемогу дорожче іншої медалі.
А тепер про шанси. Попередній поєдинок суперників привів до єдиної доки перемоги николаевцев в гостях. Оскільки "Хімік" має перевагу свого майданчика, без успіху на виїзді нашим баскетболістам нічого не світить.

Відштовхнутися від цього факту, проте, заважає нове придбання южненцев - американський баскетболіст Джон Томас. Навіть фахівці не здогадуються, наскільки він посилить гру "Хіміка". Томас провів за команду 2 матчі. З киянами за 11 хвилин на майданчику новачок усього двічі атакував з гри - обидва рази точно. І отримав 4 фоли. Але команда виграла у "вовків" останній період з рахунком 23 : 12!

У останньому турі регулярного чемпіонату - проти "Азовмаша" - Томас зіграв удвічі довше, забив 6 з 11 ближніх кидків і одних штрафних. Тобто прогрес дуже серйозний, і рука у американця тверда. І ось питання: до якої групи по силі впливу на командний результат він приєднається? Якщо Томас потягне гру в силу Келли - Фамутими, це явний джокер в колоді О. Поповича. Рівень Агафонова - Чанака, що ймовірніше, - теж не подарунок.А ось якщо затримається на рівні не такої стабільної парочки Кольченко - Синовец, то. хто його знає?

При будь-якому розкладі, тільки в тенісі можна перемагати за рахунок так званих "невимушених" помилок суперника. Коли команди сходяться по одну сторону від сітки - без активного нав'язування своєї волі, тактики, без енергійніших дій нічого не вийде.