Українки завоювали 10 медалей Чемпіонату Європи по боксу

17.12.2008 13:20

У Болгарії 9-14 грудня відбувся 1st European Women's Youth and Junior Boxing Championships - Перший Чемпіонат Європи по боксу серед молодих і молодших дівчат.

Наша збірна завоювала на Чемпіонаті 2 золоті, 3 срібні і 5 бронзових медалей - повідомляє прес - служба обласної Федерації кикбоксинга.

Змагання проводилися під егідою конфедерації EUBC(European Union Boxing Confederation, відтепер замінюючою EABA) в Ямболе(Yambol), одному з найдревніших болгарських міст. У цьому дебюті нової жіночої боксерської континентальної першості брали участь 130 спортсменок з 15 країн. Дівчата виступали в 13 вагових категоріях, двома незалежними віковими групами:Youth Girl's(молодь 17-18 років) і Junior Girl's(юніори 15-16 років).

Дев'ять старших українських спортсменок завоювали СІМ медалей Чемпіонату Європи, чим забезпечили Україні почесне ТРЕТЄ командне місце за кількістю нагород в молодіжному жіночому боксі Старого Світу(поступившись "повноскладеній" Росії і Польщі), і 5 - е місце по "золоту"(після Росії, Польщі, Болгарії, Швеції). Бронзовими призерами Європи повернулися з Болгарії Виталина Соляник(50кг, Харківська обл.), Іванна Крупеня(57кг, Рівненська обл.), Олександра Федис(60кг, Волинська обл.) і Світлана Тертычна(66кг, Хмельницька обл.), "срібло" привезли Марія Юрлова(52кг, Хмельницька обл.) і Інна Шевченко(86кг, Дніпропетровська обл.). Чемпіоном же Європи в старшій віковій групі стала вихованка Миколи Хаджиогло :

"золото" - Наташа КНЯЗЬ (48кг, Клуб Боксу "Миколи", тренер Нік.Хаджиогло)

А четвірка українських боксерів - юніорів завоювала у Болгарії ТРИ медалі Чемпіонату Європи, здорово додавши гордості команді "бронзою" Юлії Лысун(54кг, Хмельницька обл.), "сріблом" Аліни Скаржинец(50кг, Рівненська обл.) і ще однією найвищою боксерською нагородою Європи :

"золото" - Діана ЯКОВЛЄВА(52кг, Клуб Боксу "Миколи", тренери Жургембаев - Хаджиогло)

Приємно, що Діана стала не просто Чемпіоном Європи - 2008 в жіночому боксі, але удостоєна титулу "Кращий спортсмен чемпіонату" разом з відповідним спеціальним призом. Прекрасний дебют в жіночому боксі симпатичної 15 - літньої спортсменки! До речі, ця дівчина не менш тріумфально дебютувала 2 місяці тому і у великому тайбоксе, повернувшись з Кореї фіналістом Чемпіонату Світу - 2008 по таїландському боксу Муэй Тай.