Україна виборола 68 медалей на чемпіонаті Європи-2024 з параплавання – це найбільше серед усіх учасників

28.04.2024 12:19

Андрій Трусов
Україна виборола 68 медалей на чемпіонаті Європи-2024 з параплавання, який проходив у португальській Мадейрі.

Про це повідомляє "Суспільне".

В останній день змагань, до якого Україна підходила з 62 медалями, збірна завоювала ще шість нагород: три "золота", два "срібла" й одну "бронзу".

Таким чином Україна завершила змагання з найбільшою кількістю медалей серед усіх країн-учасниць — 68. У команди — 21 золота, 26 срібних та 21 бронзова нагороди. За ґатунком медалей "синьо-жовті" поступилися лише Італії (26+21+16) й у підсумку посіли друге місце в заліку.

Статус найуспішнішого плавця української команди на цьому чемпіонаті підтвердив Андрій Трусов, який виборов уже пʼяте "золото" в Мадейрі. Спортсмен з Донеччини завершив турнір перемогою на дистанції 100 метрів вільним стилем у класі S7 серед атлетів з порушеннями опорно-рухового апарату.

Трусов подолав її за 59.62 секунди й тим самим перевершив власний світовий рекорд, ставши першим в історії, хто виплив з однієї хвилини в цій дисципліні. Попередній рекорд — 1:00.09 хв — він встановив на минулому чемпіонаті світу-2023 у Манчестері. Його головний конкурент, турок Турґут Аслан Яраман, так само пройшов дистанцію менш ніж за хвилину, проте фінішував другим з відставанням 0.26 с. Для Трусова цей рекорд став другим за турнір.