Жіноча збірна України разом з Харлан завоювала срібло на олімпійському турнірі по фехтуванню

14.08.2016 01:00

Жіноча збірна України по фехтуванню 13 серпня з рахунком 30 : 45 програла Росії у фіналі командних змагань по фехтуванню на шаблях.

На своєму шляху у фінал українки перемогли Південну Корею і Італію, а росіянки–Мексику і США.

Для України поєдинок не занадився із самого початку і наша команда відпустила суперниць вперед. В середині матчу українки отримали хорошу можливість відігратися, повторити сценарій зустрічі з італійками (коли вони відігралися з мінус 8), але своє слово узяли арбітри. Судді віддали перевагу росіянкам як мінімум в п'яти спірних епізодах і лише раз присудили очко українкам.

Росіянки діяли швидше і уміло контратакували. Особливо відрізнився їх резервіст Гаврилова, який виграв усі три свої сутички із спільним рахунком 15 : 7. Багато в чому це «золото» стало її заслугою. Зате українки вдосталь поганяли нову олімпійську чемпіонку Егорян, яку спочатку усадили на п'яту точку, а потім і змусили вистрибнути за межі доріжки.

Миколаївський шабліст Ольга Харлан не змогла у фіналі показати свої кращі уміння, хоч і виграла єдину сутичку в матчі для українок (2: 5, 6: 5, 2: 5). Проте, хоч Україна і програла своїм принциповим суперницям, наша збірна завоювала срібні медалі. Шаблісти додали в скарбничку України четверту нагороду на цій Олімпіаді.

Третіми в змаганнях шаблістів стали американки, які в поєдинку за бронзові медалі виявилися сильніші за італійок.

Нагадаємо, що раніше Ольга Харлан завоювала бронзову медаль у індивідуальному турнірі по фехтуванню на шаблях на Олімпіаді в Рио.