Миколаївські спортсмени завоювали на Паралимпиаде в Рио 12 медалей. ІНФОГРАФІКА

20.09.2016 09:00

У Рио - де - Женейро 18 вересня офіційно завершилися XV Літні Паралимпийские ігри 2016, де збірна України уперше зайняла третє місце в медальному заліку і отримала 117 медалей, серед яких 41 золотих, 37 срібних, 39 «бронзи».

Николаевцы не залишилися осторонь і зробили вклад у розмірі 12 медалей–6 золотих, 1 срібною і 5 бронзових. Окрім цього, миколаївські атлети також встановили два світові рекорди, пише інтернет - журнал «NikLife».

Цього року у збірну України потрапили 12 николаевцев, які представляють ДЮСШ паралимпийского резерву і регіональний центр. Найбільшу кількість нагород в скарбничку своєї збірної заробили плавці. Геннадій Бойко першим проплив дистанції по 50 і 100 метрів на спині, завоювавши дві золоті медалі. До того ж, в стометровому запливі він зумів побити світовий рекорд. Відмітно, що цього року Бойко отримав звання триразового чемпіона світу 2016 року, а також став чемпіоном Європи в 2014 році.

Дебютант цих Ігор, миколаївський плавець Богдан Гриненко на Паралимпиаде - 2016 зміг дістати «золото» у естафеті 4х100 метрів вільним стилем, а єдину срібну нагороду серед николаевцев він отримав на дистанції в 50 метрів вільним стилем.

Пізніше начальник Миколаївського регіонального центру «Инваспорт» Тетяна Жуковская уточнила, що у Богдана Гриненко є ще одна, третя медаль - «бронза» за естафету.

Три з чотирьох бронзових медалей виграв миколаївський дебютант Сергій Паламарчук на дистанціях 50 метрів на спині, 100 і 200 метрів вільним стилем.

Ще одно «золото» у груповому турнірі узяла миколаївська тенісистка Наталія Космина, а останню миколаївську «бронзу» у свою команду приніс фехтувальник Олег Науменко.

І наостанок–миколаївський бігун Ігор Цветов став чемпіоном в двох забігах, у одному з яких зміг встановити світовий рекорд. Так, на стометрівці в класі Т35 він зміг здолати забіг з рекордним результатом–12,22 секунд. Після цього він взяв участь в забігу на 200 метрів, в якому також фінішував першим.

Усі медалісти отримають грошові винагороди за свої зусилля і досягнення. Цього року було прийнято рішення розподілити грошові кошти таким чином : за перше місце–40 тисяч доларів, за друге–26 тисяч доларів, за «бронзу» –18 тисяч доларів. Відмітимо, що ці суми плати за спортивні досягнення в три рази менше, ніж у олімпійців. Внаслідок цього на сайті електронних петицій до Президента України з'явилася заява з проханням рівень оплати зробити однаковим.