Ніко-Баскет виграв «валідольний» матч та став бронзовим призером Вищої ліги

21.04.2024 18:15

Миколаївський Ніко-Баскет 21 квітня переміг у поєдинку за бронзові нагороди чемпіонату України з баскетболу у Вищий лізі.

Про це повідомляє ПН.

Харківські Соколи – Ніко-Баскет – 89:90 (18:18, 27:26, 18:21, 26:25)

Х: Мартинов 33, Алтухов 22, Чевердін 18, Є. Коровяков 10, Фісун 4, О. Коровяков 2, Єфімов, Змієвський.

НБ: Лук'ян 31+7 передач, Орзул 15, Мітіріч 14, Товкач 12, Гарбар 6, Лутвалієв 6, Горячий 4, Штанько 2.

Харків’яни завершили регулярний чемпіонат на п’ятому місці, але виграли чвертьфінал і вже після нього цілеспрямовано готувались до “бронзового” матчу. В півфіналі вони вирішили не витрачати багато сил у програшному матчі проти Прометея та дали відпочити лідерам.

Соколи лідирували в рахунку майже всю першу половину, але миколаївці їх не відпускали. Ніко-Баскет вміло використовував помилки суперника, наприклад 2+1 від Лутвалієва скоротили відставання до –1 перед великою перервою.

“Обмін ударами” продовжився і в третій чверті, коли миколаївці повели +6, але Соколи їх наздогнали. Весь матч суперники не відпускали один одного (23 зміни лідера за матч), що призвело до нервових останніх хвилин. Лідер харків’ян Мартинов за 3 секунди до кінця отримав право на штрафні та реалізував обидва – 89:88 на користь Соколів. Миколаївці останню атаку довірили Мітірічу, який заробив на собі фол та приніс перемогу Ніко-Баскету – 90:89.

Найрезультативнішим у миколаївців став Богдан Лук’ян – 31 очко, також відзначимо Орзула, який повернувся після того, як отримав травму на першій хвилині. Захисник реалізував 5/6 дальніх спроб. Багато чорнової роботи виконали Гарбар, Штанько і Горячий, а набрані пункти Товкача допомогли миколаївцям повернутись у гру.

Бронзові нагороди стали гідним завершенням сезону для Ніко-Баскета, який продовжив традиції миколаївського баскетболу.